ԱԺ բյուջետային գրասենյակը 2020 թվականի ընթացքում տրամադրել է 586 տեղեկանք
Կառավարությունը փոփոխություններ եւ լրացումներ է առաջարկում կատարել «Հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման մասին» օրենքում: Նախագիծը քննարկվեց  ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փետրվարի 5-ի հերթական նիստում: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արման Պողոսյանը նշեց, որ նպատակը հանրային հատվածի կազմակերպությունների հաշվապահական հաշվառման կարգավորումն է: Առաջարկվում է լիազոր մարմնի կողմից մի շարք նորմատիվ իրավական ակտեր ընդունելու լիազորությունը ենթաօրենսդրական ակտերի փոխարեն սահմանել օրենքով, ինչպես նաեւ հետաձգել համախմբված ֆինանսական հաշվետվությունների պատրաստման պահանջը:
Մինչեւ երկու ամսով հետաձգվեցին երկու օրինագծերի քննարկումներ.  Արտակ Մանուկյանի եւ Նարեկ Զեյնալյանի հեղինակած «ՀՀ 2021 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» եւ  Արտակ Մանուկյանի «Ֆիզիկական անձանց բանկային ավանդների հատուցումը երաշխավորելու մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություն կատարելու մասին»:
Հանձնաժողովը ծանոթացավ եւ ի գիտություն ընդունեց ԱԺ բյուջետային գրասենյակի 2020 թվականին կատարած  աշխատանքի վերաբերյալ հաշվետվությունը: Այն ներկայացրեց  համակարգող փորձագետ Գագիկ Բարսեղյանը:
Բյուջետային գրասենյակը 2020 թվականի ընթացքում ստացել է 115 հարցում, որից 76-ը՝ պատգամավորներից,  7-ը՝ խմբակցություններից, 32-ը՝ ԱԺ մշտական հանձնաժողովներից:
Հարցումների հիման վրա պատրաստվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին ու նրա տեղակալներին, բոլոր մշտական հանձնաժողովներին ու խմբակցություններին, ինչպես նաեւ պատգամավորներին են տրամադրվել 586  տեղեկանքներ:
Գրասենյակը 2021 թվականի պետական բյուջեի նախագծի նախնական տարբերակի քննարկման համատեքստում ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին ներկայացրել է  280 առաջարկ, որոնց 1/3-ն ընդունվել է:

The Government proposes to make amendments and addenda to the law on Accounting of the Public Sector Organziations. The draft law was debated at February 4 regular sitting of the NA Standing Committee n Financial-Credit and Budgetary Affairs. The RA Deputy Minister of Finance Arman Poghosyan has noted that the goal is the regulation of the accounting of public sector organizations.
Debates of the two bills were postponed up to two months: the draft laws on Amending the law on the RA State Budget for 2021 authored by Artak Manukyan and Narek Zeynalyan and on Making Addenda and Amendment to the RA law on Guaranteeing the Compensation of the Physical Persons' Bank Deposits authored by Artak Manukyan.
The Committee got familiarized with the report on the work done by the NA Budget Office in 2020. The Coordinator-Expert of the RA NA Budget Office Gagik Barseghyan presented it.
During the year 2020, the Budget Office received 115 inquiries, 76 out of them from the deputies, 7 inquiries - from the factions and 32 inquiries - from the NA Standing Committees.
On the basis of the inquiries 586 certificates were prepared and provided to the Speaker of the National Assembly and its Deputy Chairs, to all Standing Committees and Factions, as well as to the deputies.
In the context of the debate of the preliminary version of the draft state budget for 2021, the Office presented to the NA Standing Committees 280 proposals, and 1/3 out of them was accepted.